Slet UL letadel Tchořovice u Blatné (LKBL), 6. 5. 2017

24.03.2017

Aktuální informace pro piloty

Dráha v používání je 08, vítr 080 kolem 10 kt. Nízká oblačnost se již rozpouští, na stojánce je již 14 letadel. 

Na následujících mapkách je vyznační prahu dráhy. Pro fotky klikněte na

https://pkhk-lkcs.webnode.cz/akce

Pozor na betonové zábrany na dráze před prahem dráhy, které lemují silnici. Od vyznačeného (tj. posunutého) prahu dráhy 08 je k výjezdu na stojánku přibližně 900 metrů. Dráha jen mírně klesá.

Informace pro piloty postupně přidáváme. Budeme je také průběžně aktualizovat a to až do dne konání sletu. Takže v případě špatného počasí či organizacních změn najdete potřebné informace zde. Pro podrobné informace se podívejte níže.

Posádky UL letadel (tedy nejen piloti) obdrží od organizátorů u registrace zdarma poukázky na dobré občerstvení.

Na dráze jsou pro přistání vyznačeny prahy drah 08/26. Jejich poloha je zakreslena na následující mapce. Je to z důvodu překážek na dráze. I tak zůstává z celé dráhy (přibližně v jejím středu) úsek dlouhý více než 800 metrů.

Doporučený tvar jižního levého okruhu na dráhu 26

Pro lepší orientaci při příletu je níže mapka okruhu. Zatím počítáme s okruhem na "tradiční" dráhu 26. Vzhledem k posunutí prahu dráhy 26 o 400 metrů na západ upravte base leg v takto vyznačeném okruhu podle vašich zvyklostí a vlastností letadla.

Výška letu po okruhu (ALT) je 2500 ft.

Informace pro okruh 08 je uvedena níže včetně informativního videa. V něm bude posunutý práh dráhy, abychom se vyhnuli silnici č. 174, která dráhu blízko západního konce protíná. 

Video z průletu okruhem pro dráhu 26 (pro lepší orientaci těch, kteří poletí do Tchořovic poprvé) je na následujícím odkazu:  


Video z průletu pravého okruhu na dráhu 08 je na níže uvedeném odkazu. Pokud bude třeba létat pravé okruhy na dráhu 08, upozorňujeme na to, že západní okraj dráhy protíná silnice 174. Jedoucí bílý kamion na videu ji hezky vyznačuje. :-) Proto bude v tom případě práh dráhy 08 posunut výrazně směrem na východ a je třeba silnici přelétávat v bezpečné výšce.


Rozmístění na ploše

Informace pro piloty

Slet UL, Tchořovice u Blatné, sobota 6. 5. 2017

Bezpečnost letu především!

Slet se koná na bývalém záložním vojenském letišti Blatná (5km Z Blatná, 3km J Lnáře). Dnes je plocha ve vlastnictví obce Tchořovice a nemá stálého uživatele. Původní betonovou dráhu (RWY 08/26) přetínají dvě cesty, z toho důvodu bude označena a využívána pouze střední část v délce 800x30m. Pro slet bude zřízena informační služba Blatná Radio na frekvenci 124,250 MHz (kanál 124,255). Další údaje o ploše – Elev 1400ft (465m)/Alt2500ft, N49°25´52´´ E13°47´49´´. Prostudujte vydaný NOTAM.

Vzledem k doprovodnému programu jsou přílety doporučeny do 12:00 SELČ a odlety po 15:00 SELČ.

Seznamte se na mapě s okolím letiště (i na okruhu se dá zakufrovat).  Seznamte se i s údaji o alternativním letišti Strakonice (LKST), které je 20km jihovýchodně a letišti Klatovy (LKKT), které je 35km západně.

Prověřte důsledně radiové vybavení Vašeho letadla. Vzhledem ke zvýšenému provozu nemusí být přistání umožněno a je nezbytné komunikovat. Uvědomte si také, že omylem „zaklíčované“ rádio může zablokovat radiokomunikaci na dlouhou dobu. Při příletu přejděte s předstihem na frekvenci 124,250 MHz (kanál 124,255) a sledujte provoz pro získání přehledu o činnosti v prostoru letiště. V blízkosti plochy sdělte krátce na Blatná Rádio Vaši polohu a předpokládaný způsob řazení do okruhu. Komunikujte stručně a jasně! Počítejte s možným krátkým vyčkáváním na okruhu kvůli možnému zpětnému pojíždění letadel, která přistála před Vámi.

Okruh se létá vždy „jižní“ na výšce 2500 ft AMSL, doporučujeme řazení mezi  2. a 3. zatáčkou (po větru). Řazení po 3. zatáčce (base leg) nebo přímé přiblížení nemusí být vzhledem k hustotě provozu možné.

Sledujte důsledně prostor okolo Vašeho letounu, nikdy se nezařazujte do okruhu v klesání!

Letadla v nouzi mají přednost! V případě problému informujte neprodleně dispečera informační služby, ostatní piloti přeruší komunikaci do vyřešení případu!

Parkovací plocha je na východní straně letiště, počítejte proto při přistání ve směru na 26 se zpětným pojížděním po dráze.

Po zaparkování na stojánce se nepohybujte zbytečně po provozních plochách a přílet následně registrujte u prezence.

Na ploše Tchořovice není zatím možnost tankování, přileťte proto s dostatečnou zálohou paliva.

Nelétejte v malých výškách nad vesnicemi v okolí letiště a vyhněte se městu Blatná!


Tým hlavních organizátorů v roce 2015.  I v letošním roce tvoří základ organizačního zajištění sletu.

Na stojánce bylo v roce 2015 ještě většinou dost místa, o rok později už přiletělo skoro 110 letadel.
Před dvěma roky jsme přistávali nad ohradou s koníky. Ti se klidně pásli a letadla nad hlavami jim vůbec nevadlia. Dokonce se rádi dívali na přehlídku letadel při jejich pojíždění na start. Řekněte, přistávali jste někdy jako do ZOO? :-)
Ani vzácný vírník je nijak nevzrušoval. Jako by letiště bylo v provozu každý den a ne jen jednou do roka.